Książki podróżnicze

Zjawiska pogodowe, bodaj obserwowane i doświadczane przez każdego człowieka niemal codziennie, są nie całkowicie zbadane a co za tym idzie najczęściej dla wielu z nas pozostają enigmatyczne i tajemnicze. Na jakiej zasadzie tworzy się tęcza Dlaczego piorun nie trafia w jedno miejsce 2 razy Czy można przewidzieć gradobicie?
Read More
XX wiek kojarzy nam się z wielkim postępem technologicznym naszej cywilizacji. Technika tak bardzo zmieniła nasze życie, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bo kto wyobraża sobie obecnie życie bez radia i telewizji? A co by było gdyby nagle zabrakło prądu? Rozwój techniczny nie zwalnia a wręcz przeciwnie – cały czas przyspiesza. XXI wiek to era telekomunikacji i globalnej sieci. Symbolem zmian zachodzących w związku z rozwojem technologii mogą być książki elektroniczne czyli ebooki.
Read More
Praktycznie każdy człowiek bez samochodu absolutnie nie wyobraża sobie normalnej egzystencji. Nie ma w tym jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ w dzisiejszych czasach, cztery kółka posiada większość ludzi i stały się one stałym aspektem naszej rzeczywistości. Kupno samochodu jest całkiem proste, jednakże aby uzyskać licencję na nim kierowanie musimy przebrnąć przez wiele przeróżnych przeszkód. Jakie istnieją więc metody na przejście tej długiej procedury w możliwie sprawny i bezbolesny sposób?
Read More